A FÖLD SZELLEMEINEK KIHALÁSA
– Shannon O’Hara –
Ahogy ezeket a sorokat írom (2017. májusában), éppen a malajziai szigetvilág északi szigetén vagyok. Az idő meleg és párás, és a hét minden napján zuhogott, amióta itt vagyok. A dzsungel szinte vibrál a hangos bogaraktól, és maguk a fák is mintha hangokat bocsátanának ki, ami inkább olyan, mint egy energiahullám, semmint zaj. Olyan élő itt minden, hogy semmi nem képes fedetlen maradni, ha két napnál tovább vigyázatlanul maradna a dzsungelben.
Ez azon helyek egyike, amelyekben még mindig ott laknak az ősi föld-szellemek. Mindig természetesebb helyeken (régi erdőkben), és főleg régi, még nem iparosodott kultúrákban jelen vannak, mint például Malajzia. Bolygónk dzsungelei nem csupán a számtalan különleges növény-, állat-, rovarvilágnak nyújtanak otthont, hanem a rég elfeledett, valóságon túli szellemeknek is, akik táplálják a fákat, és az emberek számára láthatatlanul élnek. Legalábbis a legtöbb ember számára. 😉
Minden régebbi kultúrának van saját szellemekkel kapcsolatos folklórja, ami valójában annak az időnek a történelme, mielőtt még a szellemeket száműzték volna az emberek világából.
Miért kerültek a természeti szellemek a kihalás határára, mialatt az emberek a bolygó uraivá emelkedtek ki?
Voltak olyan idők, nem is olyan régen, mikor az emberek még tisztelték, imádták, és néha még féltek is a természet szellemeitől és együtt is dolgoztak velük. Most viszont olyan időket élünk, ahol szinte az összes civilizáció a bolygón a természet útjai és a szellemek ellen dolgozik, nem hisznek bennük, vagy az annyira hihetetlenül jelentéktelen kategóriába rakják őket, amik szinte teljesen a társadalmi határokon kívülre esnek.
2017. júliusában Tokió egyik csillogó, elegáns felhőkarcolójában vagyok, amelyekről oly híres a város. Jól látom innen a toronymagas hotelszobámból a császári palota sűrű zöld famennyezetét. A palota sűrű sötétzöld kertjeit körülveszi a tengernyi sok szürke kocka, egészen addig, amíg ellátok. Ez az emberalkotta ipari kiterjeszkedés teljesen megváltoztatta az erdők, vizek, és dombok területét, amik itt voltak, mielőtt Tokió, Tokióvá változott volna.
A reptérre való utamon Münchenben (amikor Tokióba tartottam tegnap), az Uber sofőröm rámutatott egy óriási műszaki parkra, ami miatt az egekbe szöktek a müncheni ingatlanárak. Megkérdeztem, hogy mi volt ott előtte, a nagy, csillogó műszaki park előtt, mire azt válaszolta, hogy ‘semmi’. Megkérdeztem: ‘Fák?’ ‘Igen’ válaszolta. Úgy látszik, a fák azok semmik most már.
Visszatérve Tokióba: ha voltál valaha Japánban, akkor láthattad a kitűnő, természetes sintó templomokat, melyek oly gyakran megtalálhatóak Japán városi és mezőgazdasági területein. Befordulhatsz egy sarkon, az elképesztően városi Tokióban, és ott lesz egy csengesen derengő, elegáns sintó szentély, mely mellett legalább egy fa is van. Mindegy, hogy mennyire kicsi a szentély, vagy nagy a templom, a szellemek jelenléte megmarad.
A természeti szellemek még mindig élnek ott, ahová a japán kultúra teret adott nekik, és mivel a japán szellemek ugyanolyan udvariasak, mint a kultúrájuk többi része, természetesen betartják a szabályokat, és ott maradnak a kis szentélyeikben, vagy nagy templomokban, meghagyva a várost az embereknek.
Ahogy végigutazod Ázsiát, sok helyen hasonló szentélyeket fogsz találni a szellemek számára. Mindig építenek a szellemeknek lakóhelyet, hiszen fákban már nem élhetnek, mert azokat kivágják.
Ezt a szokást nyugaton egyáltalán nem láthatjuk. Elég keveset is tudunk a szellemekről, nem hogy még házat is építsünk nekik, ahol élhetnek. És még ha meg is tennénk, elég lenne-e ez egyáltalán?
Ahogy elveszítjük a Föld ősi erdejeit, vajon elvesznek velük a szellemek is, akik ott éltek? Hová mennek az erdő szellemei, ha az erdő nincs többé? Vajon eltűnnek, vagy hajléktalanul vándorolnak?
Szeretnéd újraépíteni, vagy egy nagyszerűbb kapcsolatot teremteni a varázslatos föld-szellemekkel?
Forrás: https://www.talktotheentities.com/extinction-earth-spirits/
Fordította: Vona Kitti CF
HA MÉLYEBBEN MEGISMERKEDNÉL A BESZÉLGETÉS AZ ENTITÁSOKKAL KURZUSOKKAL, AKKOR ITT TALÁLSZ PROGRAMOKAT VELEM