Hogyan dolgozzuk ki a lehetőség izmát?
Téged is a problémás gyereknek gondoltak a családban?
Ha kisgyermekként a szüleid csak akkor figyeltek rád, mikor elestél, és megütötted magad, vagy beteg voltál, akkor lehet megtanultad, hogy problémákat kell kreálnod ahhoz, hogy közelebb kerülj másokhoz.
“Sokatoknak muszáj volt problémát teremtenie, ahhoz, hogy lássanak, halljanak, és elismerjenek benneteket.” – mutatott rá Gary Douglas, az Access Consciousness® alapítója nemrégiben.
“Rengeteg éven át nem tudatosult bennem, hogy ezt csinálom” – tette hozzá Dr. Dain Heer. – “Amikor Gary és én éppen távol voltunk egymástól, akkor tudtam, hogy ha teremtek egy problémát, és kérem a segítségét, akkor a távolságot át tudjuk hidalni általa.”
A problémák a feltalált valóságban léteznek: ők nem az igazság. De sok ember számára a létezés bizonyítéka, ha problémáik vannak. Az érvelés a következő: “Vannak problémáim, tehát vagyok, és cselekszem.” Mert problémák nélkül, vajon lennének-e okaid bármit is csinálni?
A problémáktól a lehetőségig
Annyira mélyen kondicionálva vagyunk arra, hogy az élet minden területén a problémákra fókuszáljunk, hogy a lehetőség izmának kigyúrása egy kis gyakorlásba fog kerülni.
Az Access egyik legalapabb eszköze, az hogy legyünk kérdésben, és a következtetések levonása nélküli térben, ami nem feltétlenül az első reakciónk egy negatív szituációban.
Tételezzük fel mondjuk, hogy beteg lettél, vagy elvesztetted a munkahelyedet. A legtöbb ember azonnal levonja a következtetést, hogy a betegség az borzalmas, és elveszíteni az állásodat rossz dolog – és utána elkezdenek kérdezgetni. A kérdésfeltevést akkor használni, mikor ki akarsz jutni egy problémából, amiről már eldöntötted, hogy létezik, az nem működőképes.
Ahogy Dain is mondja: Ha megkérdezed, hogy milyen nézőpontot használok, ami ezt a helyzetet problémának ítéli meg, ahelyett, hogy lehetőségnek ítélni? – az működni fog, mert egy valódi kérdés.
“De ehhez ezt gyakorolni kell, és lehet több százszor is, mire rádöbbensz, hogy valójában az adott helyzeted egy lehetőség.”
Egyéb helyes kérdések:
Mi az, ami jó ebben a helyzetben, amit nem veszek észre?
Milyen lehetőségeim lennének, ha hajlandó lennék lehetőségnek látni a helyzetet?
Ahhoz hogy tényleg kidolgozd magadban a lehetőség izmát, el kell kerülnöd azt, hogy a problémáidat fixként kezeld.
“Amikor egy problémára fókuszálunk, akkor úgy gondoljuk, hogy ha megtaláljuk a megoldását, akkor minden rendben lesz.” – magyarázta Gary.
A nehézség az, hogy ez a “minden rendben lesz” egy következtetés, nem egy kérdés.
Gary hozzátette:
“Mit szeretnél, hogy minden rendben legyen vagy, hogy minden csodálatos legyen?”
Forrás: http://access-consciousness-blog.com/2018/06/build-muscle-possibility/
Magyar forrás: https://vonakitti.com/2018/08/11/hogyan-dolgozzuk-ki-a-lehetoseg-izmat/
Fordította: Vona Kitti CF (Minősített Access Consciousness® Facilitátor)
ITT TALÁLSZ ACCESS CONSCIOUSNESS® PROGRAMOKAT VELEM
(Access Bars®, Testkezelések, Facelift®, 4 napos Alapozó®, Tisztító esték)