AZ ACCESS, MINT CÉG SIKERÉNEK 5 TITKA
Simone Milasas
2023. augusztus 19.
Az Access Consciousness egy személyiség fejlesztő cég, amelynek elsődleges célja: Megerősíteni téged abban, hogy tudd, hogy tudod.
Amikor először lettem az Access Consciousness világszintű koordinátora, a cég 4 országban működött. Ma, 25 évvel később, az Access Consciousness entitása 3 vállalattá bővült különböző régiókban, és a világ több mint 180 országában működik.
A folyamatos növekedés és terjeszkedés nem volt mentes a különféle próbatételektől és megpróbáltatásoktól. Útközben rengeteg vihar volt. A siker kulcsa? Hajlandóak voltunk arra, hogy más szemmel tekintsünk az üzletre és a pragmatikus utat válasszuk, még akkor is, ha mindenki más módon működteti a vállalkozását.
Az, hogy Megerősítünk téged abban, hogy tudd, hogy tudod, ez nem csak egy szlogen ügyfeleink számára. Ezen elmélet alapján épült fel cégünk.
Szeretnél az első sorban ülve egy kis betekintést nyerni az üzleti tevékenységünk különböző módjaiba, melyek lehetővé teszik számunkra, hogy évről évre exponenciálisan növekedjünk?
Íme az 5 legütősebb aduász, hogyan csináld másképp az üzleted.
Amikor azt gondolod, hogy tudod a helyes választ valamire, akkor elveszíted a kíváncsiságodat. Már nem keresel új ötleteket, új lehetőségeket, mert úgy döntöttél, hogy már rájöttél a megoldásra. Ezzel az a probléma, hogy amikor levonsz valamiről egy következtetést, ami egy válasz valamire, akkor csak az a válasz merül fel, ami megegyezik a következtetéseddel, más nem. Így működik az agyunk.
Másrészt, amikor felteszel egy kérdést, az agynak többé nem feladata, hogy olyan információkkal lásson el, amelyek összecsengenek azzal, amit már eldöntöttél. Az eredmény? Olyan lehetőségek és kreációk nyílnak meg előtted, amelyekre korábban nem is gondoltál.
Kérdéseket feltenni nem kell, hogy nehéz legyen. Egyszerűen kezdd ezzel: „Mi más is lehetséges itt, amire még sose gondoltam?” Egyetlen apró kérdés dinamikus változást hozhat létre bármely vállalkozáson belül.
Általánosan jellemző, hogy a vállalatok vezetői gyakran felülvizsgálják a kiadásokat a következő szemszögből: „Kitől szabadulhatunk meg? Mit csökkenthetünk?” Az Access Consciousness elsődleges működési módja a következő: „Kit vagy mit adhatunk hozzá az üzlethez, amely lehetővé fogja tenni a növekedést?” Természetesen tisztában kell lenned a pénzügyi helyzeteddel, és azzal, hogy milyen költségekkel jár a vállalkozásod működtetése, de nem döntést kell hoznod, és nem azt kell keresned, hol lehet valamit csökkenteni, hanem inkább növelni kell igényeket.
Kérdezd meg: „Mennyi pénzre van szükségem egy évben ahhoz, hogy létrehozzam azt a vállalkozást, amelyet tudom, hogy létre szeretnék hozni?” Utána pedig nézd meg, hogy mit tudsz létrehozni, és kit vagy mit adhatsz hozzá a vállalkozásodhoz.
A munkaerő felvétel logikus módja az, hogy fel kell térképezni a szükséges készségek meglétét, amire munkáltatóként szükséged van, és azt a jelentkezőt kell felvenni, aki a legjobb képesítéssel és tehetséggel rendelkezik az általad elvárt szükséges készségek tekintetében. Ennek természetesen értéke van. Ha könyvelőre van szükséged, nem fog működni egy olyan ember felvétele, aki nem képzett könyvelő.
Ugyanakkor, ha csak a szükséges készségek meglétére fókuszálsz, akkor nem találkozol azokkal az emberekkel, akik dinamikusan hozzájárulnának vállalkozásod növekedéséhez és sikeréhez. Embereket szeretnél felvenni az éberségükért. Milyen egyedi nézőponttal rendelkeznek? Mit látnak ők, és mit tudnak, amit mások nem? Milyen kreatív képességekkel rendelkeznek?
Tedd fel a kérdést: „Ha felveszem ezt a személyt, növelni fogja az üzletet? És: „Készek tudatosak lenni a jövőre?”
Amikor kérdéseket teszel fel, nem választ keresel. A tudatosságodat keresed. Vedd észre, hogy tudatos vagy, és a tudatosság részben annak a felismerése, hogy van érzéked a dolgokhoz, és tudod, hogy valami mit fog vagy mit nem fog létrehozni, amikor kérdéseket teszel fel. Bízz a tudatosságodban. Bízz magadban.
Amikor a COVID végigsöpört a világon, az Access Consciousness nem volt tétlen. Már mindent online felületre vittünk, így azonnal elindultunk. Tanfolyamainkat akkor már 17 nyelvre lefordították. A Zoom volt az a felület, ahol tanfolyamainkat tartottuk, és nem egyszer felhívtak minket, hogy megkérdezzék, hogy vagyunk, mivel foglalkozunk, mert senki más nem használta úgy a szolgáltatásaikat, ahogy mi.
Amikor a kihívásokat inkább lehetőségnek, semmint problémáknak tekinted, függetlenül attól, hogy mi bukkan fel, kérdéseket teszel fel, és azt keresed, hogy mi lehetséges, amire senki más nem figyelt fel.
Kérdezd meg: „Hogyan fordíthatjuk ezt az előnyünkre?” És: „Ha ez nem probléma lenne, milyen lehetőségek rejlenének benne?”
Nemrég odajött hozzám valaki, aki velem dolgozik, és azt mondta: „Gondolkodtam azon, hogy nem kéne veled dolgoznom, de aztán rájöttem, hogy csak többet kell beleadnom abba, amit csinálok.” Több olyan dolgot javasolt, amivel foglalkozni akart, én pedig azt mondtam: „Hajrá!” Visszanyerte lelkesedését, és így munkájának megnőtt a hozzáadott értéke. Sok projektet vállalt, és azóta is zseniális ötletekkel áll elő.
Az üzleti életben az Access Consciousness zöld utat ad az embereknek. Minden elhangzott ötletet mérlegelünk. Lehet, hogy felhasználjuk, lehet, hogy nem, de meghallgatjuk, bárki is áll elő vele. Nem korlátozzuk az embereket a munkaköri leírásuk alapján sem. Sok szempontból ők maguk készítik el saját munkaköri leírásukat, mert fel vannak hatalmazva arra, hogy felfedezzék, mi élvezetes számukra, miben jók, és csak hadd csinálják.
Az Amazonnak évekkel ezelőtt volt egy üzletpolitikája, amely alapvetően ezt mondta: „Ne mondj nemet!”. Ha valakinek volt egy ötlete, a válasz „igen” volt, viszont, ha úgy érezte, hogy a válasz „nem” kell, hogy legyen, akkor meg kellett indokolnia 5 oldalon keresztül, hogy miért. Hasonló koncepció, mint ahogy mi működünk.
Amikor az embereket felkérik, hogy ötletekkel álljanak elő, és nincs többlépcsős jóváhagyási rendszer, hogy bármi is működhessen, akkor szárnyakat kapnak, új ötletekkel és találmányokkal állnak elő, és az üzlet mindenki számára működik.
Az Access Consciousness alapítója, Gary Douglas gyakran szokta mondani: „Soha ne add fel! Soha ne hátrálj meg! Soha ne szállj ki!”
Ezek a szavak a valaha adott legjobb üzleti tanácsok közé tartoznak. Ha elkötelezed magad, hogy bármi is van, mindig előre haladsz, ha kérdéseket teszel fel, erősíted munkatársaidat, embereid erősségeit helyezed előtérbe és bízol a tudatosságodban, akkor vállalkozásod minden vágyadat túl fogja szárnyalni.
Kérdezd meg: „Milyen döntést hozhatok ma, hogy azonnal bővítsem a vállalkozásomat, vagyonomat és életemet?”
Simone Milasas, a The Joy of Business szerzője és alkotója, amely arról szól, hogy mennyire más is lehet egy vállalkozás. Keresd a könyvet, és kapj négy kiindulópontot a Joy of Business használatának megkezdéséhez!
Klikk ide: www.accessjoyofbusiness.com
*******************
A BEJEGYZÉS MAGÁNFORDÍTÁS! Nem másolható ki csak továbbosztható a weboldalról!
Fordította: Vona Kitti CF (Minősített Access Consciousness® Facilitátor)
Cikk angolul (forrásom): kattints IDE
ITT TALÁLSZ PROGRAMOKAT VELEM: